Kurs Fizjoterapia Dna Miednicy w Pediatrii Moduł II

Kurs Fizjoterapia Dna Miednicy w Pediatrii Moduł II

Cały dzień
13 maja 2023 14 maja 2023

Kurs Fizjoterapia Dna Miednicy w Pediatrii-Ujęcie Holistyczne skierowany jest do fizjoterapeutów pracujących lub chcących rozpocząć pracę w obszarze zaburzeń urogenitalnych i anorektalnych u dzieci.
W chwili obecnej mamy w naszym kraju bardzo niewielu takich specjalistów, co niestety odbija się na zdrowiu najmłodszych pacjentów.
Zapraszamy na dwumodułowe szkolenie Fizjoterapia dna miednicy w pediatrii-Ujęcie Holistyczne. Moduły szkolenia są od siebie niezależne i nie ma konieczności realizacji obu, możne je również zrealizować w różnym czasie. Są jednak idealnym dopełnieniem technik i wiedzy w pracy z pacjentem pediatrycznym, bardzo różniącym się w terapii od dorosłego.
Pierwszy moduł obejmuje wiadomości z anatomii, fizjologii i terapii dna miednicy wraz z praktycznym ujęciem terapii – uroterapia i anoterapia standardowa.
Drugi moduł to rozszerzenie szkolenia o techniki globalne – techniki wisceralne, praca z dysbalansem mięśniowo-powięziowym u dzieci, praca ze sprzętem wspomagającym, dysbiozy jelitowe.
  1. Moduł drugi (90% zajęć praktycznych, obowiązuje strój sportowy)
  2. Dysbioza jelitowa i jej wpływ na terapię zaparć. Techniki wisceralne w dysfunkcjach dna miednicy u dzieci, praca z nerwem błędnym
  3. Wpływ ćwiczeń oddechowych – techniki hipopresyjne, winnerflow
  4. Techniki i urządzenia wspomagające fizjoterapię dna miednicy z uwzględnieniem metod neurofizjologicznych
  5. Wpływ rozwojowych zaburzeń statyki miednicy i kończyn dolnych oraz osiowości kręgosłupa na dno miednicy u dziecka wraz z propozycjami terapii (stopa, kolano, biodro, kręgosłup)
  6. Fizjoterapia pacjentów z uszkodzeniami układu nerwowego (przepukliny oponowo-rdzeniowe, uszkodzenia rdzenia)
  7. Wsparcie fizjoterapii dna miednicy pacjentów pediatrycznych kinesiotapingiem i dynamictapingiem.
  8. Stymulacja zaburzeń integracji sensorycznej w pracy z dnem miednicy.
Cena: 1850 zł
Bezzwrotna opłata rejestracyjna 450 zł do 7 dni od daty zgłoszenia. Brak opłaty rejestracyjnej w wyznaczonym terminie skutkuje skreśleniem z listy uczestników.
Dopłata do 1.04.2023
Dla kogo: fizjoterapeuci
Miejsce szkolenia: Zabierzów, województwo małopolskie.
Zapisy: mailowo: kontakt@fizjo-femina.pl, tel. 508 707 845

Więcej informacji

Zobacz cały kalendarz