Usługi

Fizjoterapia dna miednicy

Zajmuję się kompleksową opieką nad pacjentem z dysfunkcjami dna miednicy. To nie tylko problemy urologiczne ale również proktologiczne, anorektalne, bólowe. Prowadzę terapię nietrzymania moczu , stolca, zaparć, opiekuję się pacjentami z zaburzeniami erekcji i bólem przy stosunku, rehabilituję pacjentów po prostatektomii, pacjentów onkologicznych. Zajmuję się zarówno pacjentami dorosłymi jak i dziećmi. Jako wykładowca szkoleń dla fizjoterapeutów gwarantuje najnowsze metody pracy oparte o EBM.

Fizjoterapia kobiet w ciąży i po porodzie

Jesteś w ciąży i chcesz się dobrze przygotować do porodu – zapraszam na wizytę. Wspólnie przygotujemy ciało na ten wyjątkowy dzień. Pomagam również w przypadku dolegliwości bólowych w czasie ciąży. Po porodzie wykonam pełną diagnostykę funkcjonalną dna miednicy i kresy białej, również jako przygotowanie do powrotu do aktywności fizycznej po ciąży. Przeprowadzę również terapię blizny po cesarskim cięciu jak i epizjotomii.

Terapia zaburzeń okołoodbytnicznych

Zaburzenia oddawania stolca w postaci biegunek lub zaparć, choroba hemoroidalna, przetoki, anismus to tylko część chorób które możemy zaopatrzyć w gabinecie. Wykonuję manometrię anorektalną oraz pełna gamę zabiegów wspomagających tj. biofeedback EMG, biofeedback ciśnieniowy, praca z balonem rektalnym, elektrostymulacja z sondą doodbytniczą.

Terapia pacjentów z dysbiozami jelitowymi

Pacjenci borykający się z dysbiozami jelitowymi również uzyskają pomoc w moim gabinecie. Terapia wisceralna, wspomaganie probiotykoterapią,  pomoc w diagnostyce, terapia anorektalna to tylko niewielki wycinek pomocy, jakiej udzielam w ramach wizyty.

Image by javi_indy

Terapia neurorozwojowa wcześniaków, niemowląt, dzieci starszych

Kompleksowa terapia według metod neurofizjologicznych pacjentów w wieku rozwojowym obejmuje wczesną interwencję oraz diagnostykę i terapię wad postawy i innych zaburzeń u dzieci. Wieloletnie doświadczenie pozwala mi na dobór optymalnej terapii dla waszego dziecka. Każdy problem rozpatruję całościowo, szukając przyczyny dysfunkcji.

Terapia zespołów bólowych

W mojej pracy zajmuję się również terapią zespołów bólowych, zarówno okolic dna miednicy jak i narządu ruchu. Praca z bólem to praca globalna z całym ciałem. Zawsze staram się znaleźć przyczynę bólu, a nie tylko likwidować jego skutki. Pochwica, vestibulodynia, neuralgia nerwu sromowego, bóle miednicy mniejszej, inne neuralgie wymagają długotrwałej terapii na wielu poziomach naszego ciała. 

Konsultacje diagnostyczne i planowanie procesu fizjoterapii

Prowadzę również konsultacje diagnostyczne, w czasie których dokonam analizy funkcjonalnej i zaproponuję plan terapii, który będziecie mogli wykorzystać w miejscu swojego zamieszkania lub realizując go u mniej doświadczonego fizjoterapeuty. Jako specjalista fizjoterapii pomogę również w doborze zaopatrzenia ortopedycznego i metod do realizacji założonego planu terapeutycznego.

Reedukacja oddechowa

Oddychanie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu zwłaszcza u dzieci. Wyrobienie prawidłowych nawyków jest ważnym elementem terapii. W moim Gabinecie wykorzystuję francuski system reedukacji Metodą Guillarme`a a także oddychanie Metodą Butejki. Jestem certyfikowanym instruktorem tych metod. W swoim warsztacie posiadam również techniki hipopresyjne, PNF oraz klasyczne techniki oddechowe. Współpracuję z logopedami i ortodontami ucząc prawidłowych wzorców oddechowych pacjentów z zaburzeniami mowy i podczas leczenia ortodontycznego.

Prehabilitacja

Jeśli planujesz zabieg operacyjny – możesz się do niego przygotować. Wspólnie zaplanujemy proces przygotowawczy, opracujemy plan ćwiczeń po zabiegu, przygotujemy okolicę operacyjną dla lepszego gojenia tkanek, zaplanujemy zmiany żywieniowe. Wszystko po to by efekt zabiegu był jak najlepszy a ograniczenia z niego wynikające jak najmniej dotkliwe dla Ciebie i Twojej Rodziny.